Mijn Klantomgeving
Vind een winkel
Doe de online hoortest
Neem contact op
Maak een afspraak
Soorten gehoorapparaten
Phonak Infinio hoortoestellen
Aanbevolen

100 jaar Schoonenberg

100 Jaar Schoonenberg100 Jaar Schoonenberg← 1926 - 1940 →← 1926 - 1940 →← 1940 - 1970 →← 1940 - 1970 →← 1970 - 1980 →← 1970 - 1980 →← 1980 - 2000 →← 1980 - 2000 →← 2000 - 2016 →← 2000 - 2016 →← 2016 - 2026 →← 2016 - 2026 →← 2026 - 2126 →← 2026 - 2126 →

1926 - 1940

Honderd jaar geleden opent de 23-jarige Rotterdammer Herke Schoonenberg een winkel aan de Gelderschekade 20. Hij verkoopt brillen, foto’s en iets gloednieuws waar maar weinig mensen ooit van gehoord hadden: het hoorapparaat. In een bruisende havenstad groeit de winkel snel. Herke ontdekt al vroeg hoe groot het verschil is dat goed horen kan maken. Samen met zijn vrouw Edith bouwt hij aan een warme, toegankelijke winkel waar mensen zich gehoord en geholpen voelen.

Meer over deze periode
herke-vrouw-1926.jpg
kast-1930.png
1-advertentie-1926.png

1940 – 1970

Op 14 mei 1940 verandert het bombardement op Rotterdam alles. De stad ligt in puin en de winkel van Schoonenberg ook. Toch geeft Herke niet op. Al twee weken later hangt aan een nieuw pand aan de Walenburgerweg het bordje ‘weer geopend’. Zijn klanten moesten geholpen worden, crisis of niet. 

 

De wederopbouwjaren brengen innovatie én expansie. Schoonenberg beschikt als één van de eersten in Nederland over een audiometer, waarmee het gehoor nauwkeurig kan worden getest. 

 

In 1956 introduceert het bedrijf een baanbrekende vernieuwing in Rotterdamse theaters: de ringleiding, waardoor slechthorenden weer probleemloos kunnen meegenieten van voorstellingen. 

 

Het familiebedrijf groeit intussen naar zes moderne winkels. Ook de hooroplossingen zelf veranderen snel: van kasttoestellen naar achter-het-oor modellen en de iconische hoorbril: hét symbool van horen met stijl. 

Meer over deze periode
2-winkel-1940.jpg
de-hoorbril.jpg
2-winkel.jpg

1970 – 1980

De jaren zeventig zijn levendig. Koffiedame Nel zorgt voor sfeer en gezelligheid, terwijl er hard wordt gewerkt én veel gelachen. 

 

In 1976 viert Schoonenberg het 50-jarig bestaan groots met alle medewerkers op Mallorca. In deze periode draagt Herke het stokje over aan zijn zoon Gerard, net zo ondernemend als zijn vader. Hij trekt met een koffer vol hoortoestellen het land in om nieuwe klanten te bereiken. 

 

Ondertussen doet de technologie wederom een stap vooruit: halverwege de jaren zeventig staat de eerste computer bij Schoonenberg en wordt het in-het-oor hoortoestel geïntroduceerd. 

In 1977 overlijdt Herke, maar zijn pioniersgeest blijft de basis van het bedrijf.

Meer over deze periode
3-in-de-winkel.jpg
3-toestel.jpg
3-computer-1980.jpg

1980 – 2000

In de jaren tachtig neemt Gerard een belangrijke beslissing: hij verkoopt het familiebedrijf aan Groeneveld. Daarmee wordt Schoonenberg onderdeel van een groot optiekbedrijf en verhuist het hoofdkantoor van Rotterdam naar Dordrecht. De vertrouwde naam blijft bestaan. 

 

De hoorwereld verandert razendsnel. Hoortoestellen worden kleiner, lichter en beter. Schoonenberg introduceert de eerste digitale toestellen en vernieuwt zijn logo om te laten zien dat het klaar is voor de toekomst. Een toekomst die er door vergrijzing en technologische ontwikkelingen veelbelovend uitziet. 

Meer over deze periode
4-winkel-1980.jpg
4-toestel.png
4-winkel.jpg

2000 – 2016

In 2000 neemt HAL Investments de Groeneveld Winkelbedrijven over. De optiek- en audioactiviteiten worden gesplitst en Schoonenberg gaat weer als zelfstandig hoortoestelbedrijf verder. Er volgt een periode van snelle groei, mede door overnames en landelijke campagnes zoals de Gratis Hoortest Dagen. Daarmee doorbreekt Schoonenberg het taboe rondom hoortoestellen. In 2011 opent de 200ste winkel, in Bunschoten. 

Meer over deze periode
5-winkel-2000.jpg
5-advertentie.jpg
5-winkel.jpg

2016 – 2026

Met de overname door de Zwitserse Sonova in 2016 breekt een nieuw innovatietijdperk aan. Hoortoestellen worden oplaadbaar, waterbestendig en verbonden met smartphones. Schoonenberg introduceert bovendien Lyric: het eerste volledig onzichtbare hoortoestel. 

 

In 2018 opent het unieke winkelconcept Schoonenberg World of Hearing, een plek waar klanten hooroplossingen digitaal en interactief kunnen ervaren. En enkele jaren later keert het hoofdkantoor terug naar waar het ooit begon: Rotterdam. 

Meer over deze periode
6-winkel-binnen.jpg
6-toestel.jpg
6-winkel-2026.jpg

2026 – toekomst

Van één winkel aan een Rotterdamse kade naar een landelijke organisatie met ruim 400 medewerkers die elke dag mensen helpen om actief mee te doen in het leven.
Honderd jaar pionieren, honderd jaar mensenwerk. 

 

En de toekomst? Die is veelbelovend. Hoortoestellen die zichzelf dankzij AI aanpassen aan elke omgeving. Technologie die niet alleen versterkt, maar ook meet, beschermt en voorspelt wat iemand nodig heeft. 

 

Innovatie zit in ons DNA. Daarom kijken we tijdens ons 100-jarig bestaan vooral vooruit. We blijven geschiedenis schrijven met de toekomst. 

 

Dat is 100 jaar horen zoals je het nog nooit hebt gezien. 

Wij trakteren
taart-100-jaar.jpg
Horen
  • Onderhoud & instructies
  • Een ander helpen
  • Online Hoortest
  • Gratis hoortestdagen
  • Algemene voorwaarden
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer
  • Cookie-privacyverklaring
  • Cookievoorkeuren